How being vegan actually saved me.

3. března 2013 v 18:05 | blond-and-bitchy
Good evening girls :)

Víte...dnešní článek se bude věnovat něčemu, co máme všechny společné. Ať tomu říkáme jak chceme - problém s jídlem, ana, mia, ZP....je to jedno pořád je to problém.
Je těžké se tomu postavit. A ještě těžší ten stav udržet.

Samozřejmě, že se z toho nedá dostat ze dne na den, a pořád hrozí, že se to vrátí. Je to každodenní boj, abych nepočítala čísla pomalu i u vody. Bojuju s tím od 14 - teď je mi 22...To je dlouhých 8 let (wow takhle napsaný se to zdá o dost děsivější...). Mně osobně se mia nebo ana vrací. Občas...na měsíc, dva...ale najednou je z toho rok. Rok, který má člověk jako v mlze, ptž si pamatuje jen jediný. Jídlo, zvracení, nejedení. Takhle jsem přišla minimálně o 2 roky. Nikdy se nedozvím, co se v těch měsících mohlo stát kdyby...A jsme ráda za to, čím sem prošla. Zničilo mě to, ale na druhou stranu mě to posílilo. Ale tímhle bych chtěla říct všem vám, které máte nakročeno -> NEMÁ to cenu. Vážně ne. Přála bych si abych an to přišla dřív. Co mi pomohlo? Kupovidu to, že jsme se dala na striktnější formu vegetariánství na veganství. Nejím nic živočišného, a páni, divily by jste se , holky, jak moc mňam to může být....K tomuhle životnímu stylu jsme se vrátila asi po 3 letech....a po 14 dnech mám dole minimálně 2-3 kila. Nemám hlad, vlastně jsme úplně přecpaná. Ale nutím se jíst víceméně 5x denně, snažím se. Jasně, že někdy se mi jíst nechce..ale donutím se. Konečně jsem na sebe pyšná. Dodělávám školu a jsem relativně v pořádku...
Teď po takové době se cítím dobře a jsem schopná jíst i úpřed určitým počtem lidí. Kolik jsme toho ztatila tím, že jsme se cítila ošklivá, málo hubená a né dost dobrá? Nevěřím, že by se ana nebo mia neozvaly,...někdy. Vím, že tam pořád jsou, někde vzadu v mojí hlavě....Ale budu s nimi bojovat dokud budu moct.
A třeba...třeba teď i přijde správný čas na lásku. I kdyby ne...pořád jsou tu lidi, o kterých vím, že mě milují a budou mě chránit, ať se děje cokoliv.

Pamatujete...to, že budete hubené z vás krásky z časopisů neudělá. Nemusíte mít 90-60-90 na to, abyste byly krásné a mohli se nádherně oblékat (jen tak mezi náma, beztak vypadá oblečení líp na holce co má alespoň trošku tvary), kluci rádi an modelky koukají...ale není jich ani 1% kteří by zvládli s modelkou dýl být.

Bojujte. Buďte statečné a nebojte se říct si o pomoc.

MIluju vás.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | 3. března 2013 v 20:05 | Reagovat

Zdravím tě, sice jsem ráda, že jsi spokojená, ale ve spoustě věcech s tebou nesouhlasím. Například vynecháním všeho živočišného ti může být lépe na čas, ale ne na celý zbytek života. Za druhé já léta lítám v anorexii, ale za poslední 3 roky jsem bezhlavě propadla sportu, takže jsem relativně v pohodě. Jsem hýubená, zpevněná a pokud něco sním, tolik si to nevyčítám. To je dle mého ideál. Jíst zdravě (do toho počítám i ryby a světlé maso) a hýbat se. A co se modelek týká, kdo ti řekl, že po nich kluci netouží? Možná tak nějaký padesátník z vesnice chce mít doma pořádnou samici. Ale jinak? Vzpamatuj se...kluci chtějí hubenost (ne vychrtlost), protože hubených holek je čím dál tím míň!!! Když jsem měla průměrnou postavu, nikdo se za mnou neotočil. Od té doby co makám a mám postavu o deset kg štíhlejší si můžu mezi muži vybírat!

2 blond-and-bitchy blond-and-bitchy | 4. března 2013 v 20:07 | Reagovat

víš....já nevím jak ty, ale pokud máš charisma nebo si něčím zajímavá, z vlatní zkušenosti vím, že ty kluky přitáhneš spíše než bezduchá hubená holka (nic proti nikomu)...nemyslím si, že je to tak jak říkáš.
rozumim tomu, že někdo říká, že výživový hodnoty v mase jsou dobré - ale víš, že člověk původně nebyl ´všežravec´ ? nebudu jíst něco, kvůli čemu musí trpět jiný živý tvor..toť vše
pohyb? ani je to důležité a já neříkám, že se nehýbu...jen to nepřeháním.

3 Petuli Petuli | 4. března 2013 v 23:00 | Reagovat

Myslím, že jsi tím, co jsi napsala na svůj blog dospěla...alespoň pro mě. Často jsem Tě kritizoviala, třeba jen ve své hlavě, ale tímhle jsi mě dostala. nejsem vegan, ani vegetarián. Ale pokud se ztak cítiš dobře a zdravá, je to skvělé! Rozhodně lepší než ana. tak si nenech radit a srážet od někoho, kdo je takhle nemocnej...zdravím Katie :-)

4 blond-and-bitchy blond-and-bitchy | 5. března 2013 v 7:40 | Reagovat

[3]: Děkuju kočko...taky si přijdu že jsme konečně dospěla...ale že mi to trvalo :D

5 petuli petuli | 5. března 2013 v 11:09 | Reagovat

Není to otázka věku. Mě je 25. Mám 3 letou holčičku a druhé na cestě. Od 13 let jsem fotila a byla pod neustálým tlakem hubnout (resp. nežrat) a nejednou jsem do ,,toho" spadla. Chci tím říct, že dospět Ti pomohou spíš okolnosti a nějáký důležitý podmět než-li věk. Drž se a zůstaň taková, jaká se mi zdáš být z posledního Tvého příspěvku - normální:-) Pa Petra

6 Stephanie Rose Stephanie Rose | Web | 20. března 2013 v 13:01 | Reagovat

Článek jsi napsala vážně skvěle a je k zamyšlení, pravda je, že se nic nemá přehánět ;) Držím palce dál a dál, abys konečně objevila toho pravého ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama